Kompletní rekonstrukce bytů, domů, chat a chalup.

Kompletní rekonstrukce bytů, domů, chat a chalup.

Zakládání staveb

Základová deska na štěrku, plovoucí deska nebo kompaktní vrstva extrudovaného polystyrenu.

Základová deska na štěrku

Oblíbená alternativa u běžných staveb, kterou volí většina stavebníků svépomocí. Skládá se z betonových zapuštěných pásů, obsypaných zhutněným štěrkem. Na to se následně pokládá armatura, a nakonec se celá plocha vylije betonem. Celý proces je poměrně jednoduchý, oproti ostatním alternativám vyjde i podstatně levněji. Nevýhodou bývá nedostatečná tepelná izolace desky, která musí být řešena zateplením podlahy (někdy až v tloušťce 30 cm). I při dostatečném zateplení však v patě zdiva vzniká velký tepelný most.

Plovoucí deska

Místo betonových pásů se hloubí základová jáma, která se následně vyplňuje zhutněným pěnosklem. Vrstva z pěnoskla se obalí do geotextílie, překryje se PE fólií a na tu se poté vylije plovoucí základová deska z betonu. Výsledná plovoucí základová deska[MA1] má skvělé termoizolační vlastnosti, díky čemuž se hodí pro pasivní stavby. Odradit může vysoká cena, nicméně pokud bereme v potaz budoucí ušetřené náklady za vytápění, stává se z ní celkem výhodná alternativa.

Kompaktní vrstva extrudovaného polystyrenu

Poskytuje skvělé tepelně-izolační vlastnosti, a to i ze stran. Důležité bývá správně provést podloží základové desky, které se zakládá pomocí štěrku a jemného písku.